Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pišme - pišme

Náhledy fotografií ze složky Fotogalerie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Yes my friend

(Továrník , 26. 11. 2021 19:15)

Borisi,
své germánské kořeny nezapřeš. Džegrina ( má oblíbená učitelka angličtiny) by z tebe a tvé mother language byla radostí celá mimo. Já si svá traumata z angliny léčím už léta dodnes. Basic English se stále učím a zdokonaluji i teď po letech( teď přes Duolingo už přes 400 dní bez jediného vynechání. Pokrok se, jak se zdá, zatím nekoná) …

Jen mne tak napadlo, zda by tvá GB, pokud by se Skotsko odtrhlo, nepřijala ČR do své náruče( samozřejmě demokraticky po řádném referendu) místo whiskey by se stalo národním nápojem pivo (tedy pils). A politika by se stala úžasnou romantickou a úsměvnou telenovelou( to by byl náš národní přínos do vaší monarchie.

Have a nice wekeend, my dear friend!

Boris, Boris what are you doing

(Továrník, 24. 11. 2021 20:11)

Tak mi včera večer volal Boris…. Sorry:Octvav. Tak jsme spolu rozebrali situaci s jeho opravami domu( stav setrvalý), možnosti návratu monarchie ( setrvalý stav), covid( ani tady nic nového)…. Zkrátka jsme zachraňovali i vás a celý zbytek populace. Taky jsem pak usnul spravedlivým spánkem po tak těžké a odpovědné dřině. Nebojte: bude opravdu lépe;)

O to mne více překvapilo že Octav užívající přezdívku Boris Johnson měl před tím tak trochu nepovedené vystoupení v GB. Prohlásil se tam za Mojžíše, předváděl zvuky auta, citoval Lenina a vyznal se z lásky k animovanému prasátku Peppy, kde svět je prý ještě normální (K dispozici i na vašem netu!!!!!)…..hmmmm, tak to je síla, c o s námi dělá staří(diagnózu neumím. Schizofrenie? Stařecká demenci jako u Sleeping Joe?…. Who knows!!!) Pak se nedivme, že se od nás odklání i naše Alma mater. Jeho fotka tam měla už dávno viset: Nejdřív rozklad Varšavské aliance a teď na vedlejšák světový politik( připouštím asi ale až jako třetí řadě po úžasný moderátorem a zpěvácích)
Octave, odvolej a dementuj!!
Zachraň naši pověst!!! Já ti věřím

Re: Boris, Boris what are you doing

(Boris, 24. 11. 2021 22:37)

Well Mr. Tovarnik, asi jsem svým proslovem přivedl mnohé do rozpaků. Sorry.

Leč celá věc se měla takto: hodinu předtím skončilo mé další složité vyjednávání se skotskými separatisty. Nebylo to nic snadného, neboť Skotové mají podobně jako Češi keltogermánské kořeny, navíc však po přeslici se odkazuijí na svoji pramáti Klekánici. Na její počest, jak známo, také pravidelně poklekávají při fotbalu. Je to tedy lid velice svéhlavý a neústupný, na straně druhé však také pohostinný a nesmírně pyšný na svoji whisky. Nechtě je uraziti musel jsem společně s nimi do sebe obrátit neupřesněné, bezesporu však značné množství panáků této laskominy. Když jsem se posléze odebral na toaletu vyhrazenou pohlaví No. 2 of 64 (dříve označovanou For gentlemen), zděsil jsem se příšerného green ksicht v zrcadle. Proto ta následná zmínka o prasátku Pepovi. Ačkoliv jsem posléze začal pociťovat určité příznaky virózy (nebyl to covid), podle pozdějšího ujištění spolupracovníků jsem ani v nejmenším neohrozil znečištěním nejsvětější insignie koruny sv. Jiří. Budiž mi to připsáno k dobru.

Some is a explanation of my talk at monday.

Be happy!

Boris J.

Výročí události, která nám všem spolužákům podstatně změnila život

(Sidi, 17. 11. 2021 20:07)

Zdarec!
Jak jsem si včera vykračoval přes sokolovském náměstí Budovatelů, na výsost spokojen, že jsem skvěle zabodoval při shánění prasečích kolen (řeznictví U Dobřemysla) pro dnešní sváteční sulc (už tuhne) a jak jsem vyrazil dál směrem k tržnici uličkou která se zove 5. května (souběžná se schodištěm Hornického domu), jen tak koutkem oka jsem mrknul na nevelký panel s fotografiemi nudných ksichtů v jistém charakteristickém uspořádání, projelo mi hlavou, že asi jakýsi ambiciózní politický subjekt zapomněl po volebním debaklu odklidit své neúspěšné kandidáty. Bez zájmu jsem tak minul ještě další dva(?) panely stejně vyzdobené, až na tom posledním v řadě mě něco zaujalo, byl vyskládán ze změti různých fotografii, to stačilo, abych a šel se podívat blíž o co go. K vidění byly skupinové fotografie pedagogických sborů, fotky ředitelů, ale i "intimní" fotografie ze sboroven a z maturit - zorientoval jsem se rychle a tak vám, kteří to nevíte (jako já), sděluji, že naší "boudě" bylo letos 75 let. A proto jsem se rozhodl věnovat pozornost panelům s ksichtama, které jsem tak nezodpovědně minul, (do odjezdu vlaku jsem měl ještě trochu času). Asi tušíte, že byla yystavena fota absolventů, kteří to někam dotáhli, proslavili školu a ta na ně zpětně vděčně vzpomíná, ... tak nějak podobně, neslo se to v strašně patetickém duchu. Zprvu mě trochu polilo horko z obavy, jakou fotku mi tam vybrali, na některých (zvlášť poránu) se netvářím moc oduševněle (viz foto na OP). Nebojte, dopadlo to přesně tak, jak očekáváte. Nikdo z třídy A, B ani C, nikdo z našich vrstevníků nad i pod námi nepronikl mezi (tzv.) elitu, 90% VIP ksichtů byli maturanti z konce osmdesátých let a pozdější. Mezi těmi převažujícími vysokoškolskými pedagogy (jeden nasbíral 5 titulů!!!) jsem já osobně zaznamenal čtveřici mně známých jmen, zbytek mně nic neříkal, takže s tím proslavením to nebude tak hot - vy z té mé 4 budete znát určitě dva adepty - jeden je vychválen jako "excelentní moderátor", druhý jako "zpěvák a muzikálový herec". Budiž, výběr je jedna věc, ale technická stránka téhle venkovní expozice je přímo otřesná, nedůstojná, žádná oslava, ale dehonestace významu školy jako takové... Do některých panelů napršelo, a voda v reakci s čímsi "vylepšila" fotografie, některé tak, že obrysy hlav jemně fosforeskovaly, takže si náhodný divák mohl připadat jak v Museu of Modern Art před exponáty Andy Warholla.... stačí, nechám toho.

Určitě jste podle nadpisu soudili, že spustím o něčem jiném, udělám to, ale v jiné souvislost,i než byste očekávali. Sváteční den použiji jako záštitu pro tvrzení, že se nemění společnost, ale my v ní. Co si pamatuji totiž, vždycky jsem tento z mého pohledu nejdůležitější svátek slavil pořádným půlkilovým bifťourem a spláchl ho plzeňským. Z výše uvedeného už víte, že jsem letos sáhl po sulcu, který dělám až na Nový rok, rozhodla jednoduchá úvaha, než sežrat biftek SÁM, bude lepší podělit se se sulcem s panem BRATREM. Rozklíčujte si to každej po svým...
Sidonius, už zase skoro svatý

P.S. Ten biftek stačí 300 gramový, abych nebyl za rozežranýho. A sulc zapiju jablečným moštem, mají ho u nás v JIPu v akci 100% za 19,90 Kč.

Re: Výročí události, která nám všem spolužákům podstatně změnila život

(Octav, 19. 11. 2021 22:37)

Sidi, říkali mi kdysi soudruzi, že prý jsem pozvracel republiku a její zřízení, ač si takové odpornosti dodnes nejsem vědom. Po převratu na to nějak pozapomněli. Sám netuším, proč.

Dění v Sokolově se nediv. Purkmistrovou je tam prý připitá pinglice, co si plete sovětskou a americkou vlajku. To asi kvůli těm hvězdám. Ovšem pokud vím, tak na té americké mimo dalších detailů také není namalovaná reklama na vercajk. Ale člověk se asi občas přehlédne.

Díky, že jsi mi připomněl sulc. Doma ho sice neděláme, ale náš vesnický řezník ano a mohu jen potvrdit, že to umí. Příští týden si na něj určitě vzpomenu. Našinec si musí nacpat nácka, dokud je čím. Až nás ovládne módní vlna vegetariánství a broukožerství, tak už žádný sulc nebude. Tedy alespoň si myslím, že ze střevlíků udělat nejde. Možná pak budeme rádi za každou myš, kterou nám naše kočičky láskyplně přinesou. Jsou to fajn kamarádi (ty kočičky).

Mňau!

Re: Re: Výročí události, která nám všem spolužákům podstatně změnila život

(Pitrum, 22. 11. 2021 14:16)

Pochválen buď Pán Ježíš Kristus, dámy a pánové,
že na naši generaci naše škola zanevřela, možná se za ní i stydí, to jsem si všiml už dávno. Takže ač duševně jsem stále student sokolovského gymplu, osobně jsem se s děním tam i s institucí dávno rozešel. Chvalte ty ubožáky z 80. let, nás nemohou dostihnout!!
Ale k věci, která mne zaujala a tou je sulc. Nechtěl jsem se tím holedbat nebo jakkoliv zviditelňovat, ale ze sulcu jsem naměkko. Sidi už asi tuší, kam směřuji i když nevím, dlouho, předlouho jsme se neviděli (možná se to do týdne změní) a nevím, jestli o věci, o které chci psát, jsem mu už říkal ....?
Ve společnosti zní odevšad jen Covid, covid ....Ani já jsem mu neušel, prodělal jsem si ho přes loňské vánoční svátky, problémy jsem měl asi do půli ledna a od té doby jsem se považoval za zdráva. Ale jak už to bývá, vědci vynalezli post-covidový syndrom. Název je takto obecný, protože má mnoho podob. A mně má doktorka říkala, vidíte, vidíte, mnozí se potýkají s nejrůznějšími problémy, jeden z nejrozšířenějších post-covidových syndromů je ztráta vlasů, a vás potrefí takovýhle podproblém... Kdo se teď domnívá, že jsem plešatý jako Standa O., tak se hluboce mýlí. Ano vypadávají mi, ale zuby !!!!
Neměl jsem je sice výstavní, ale kromě 4 zubů, které mi před cca 15 lety při povodni vyrazil trám, který jsme s kamarádem tahali z rozvodněné Chrudimky, jsem neměl problémy. Za posledních asi 7 měsíců mi trhají zuby jako konvalinky na jaře. V současné době mi zbývá posledních 11 zubů, 5 nahoře a 6 dole. Naposledy mi před týdnem trhali hned 8 najednou. A tak jsem se včera vrátil z jižní Moravy, kde jsem nabýval ztracenou rovnováhu a hojil si dásně a přemýšlel, čím se budu živit.
Abyste rozuměli, z těch 11 zubů mi jen zub 6 vlevo nahoře a zub 6 vlevo dole jdou proti sobě. Ostatní solitery jsou naprosto zbytečné, protože s nimi nic neukousnu, vzadu jsou tyto 2 zuby opřené o sebe a ostatní zuby proto mají pod sebou nebo nad sebou prostor, kam nedosáhnou. Ale těmi stoličkami také nic nepřekousnete, ty jen žvýkají. Takže když jsem jedl zeleninovou polévku, o které jsem si myslel, že vše hezky spapám, najednou po několika hodinách zjišťuji, že mám v puse hrášek. Byl mrška schován kdesi v mezerách, a ejhle náhle pepřové zrnko, které jsem nestačil vyplivnout ... atd. Takže zatím se mi osvědčily jelita, jitrnice, bramborová kaše, hrachová kaše (jestli někoho napadly špagety, tak prrr, zkusil jsem, ale nejdou překousnout. A máte-li už konečky v žaludku a většinu stále v ústech, kde se je marně snažíte překousnout nebo prostě přerušit drcením, příště si už je nedáte). A teď mi Sidi dal inspiraci : SULC !!! To je to pravé jídlo pro mne!!!! A tak mi Sidi asi zachránil život.
Nebudu to natahovat. Nechávám si zatím trochu zmohutnět knír, aby nebylo vidět to nadělení. Ale i to mluvení !!! Nejvíc problémů mi dělá Ř !!! Ale i další háčkovaná písmena nejsou bez problémů.
Dokud mi zkušený dentista neudělá nové kvalitní tesáky, nezlobte se, že budu mluvit jen v nejnutnějších případech. O to víc budu asi vystupovat jako grafoman.
No, Sidi nejspíš v nejbližších dnech uslyší na vlastní slechy tu katastrofu.
Mějte se hezky a nechechtejte se tak blbě.

Re: Re: Re: Výročí události, která nám všem spolužákům podstatně změnila život

(Octav, 23. 11. 2021 14:46)

Pitrume, rozhodně nechci Tvoji situaci jakkoliv znevažovat či jinak zlehčovat, ale představa, jak každé ráno proneseš větu "Tši tisíče tši šta tšiatšičet štšíblných štšíkaček štšíkalo pšeš tši tisíče tši šta tšiatšičet štšíblných štšech" mi opravdu přijde celkem komická. Ale na druhé straně zase situace takového sumce, který má zubů plnou hubu, asi také nebude v tomto směru zcela idylická. Ten při podobném pokusu bude mít s největší ptavděpodobností jakyk rozpíchaný, jako kdyby sežral ježka. Z toho možná pramení ona pověstná mlčenlivost ryb. Vypadá to, že každá výhoda je nejspíš vyvážena jinou adekvátní nevýhodou. Nicméně budiž Ti útěchou, že coby sulcožravec a tudíž příslušník nové a zcela vyjímečné živočišné kategorie stále zůstáváš na vrcholu potravního řetězce. Myslím si, že Tvoji sulcožravost ani nemůže ohrozit problém s rozmělňováním přílohy, protože takový chleba z pekáren pana Koblihy se rozpadne sám už při krájení. Pakliže bychom se ovšem dostali do situace, kdy budeme nuceni okusovat kůru a lýko stromů, což za současné situace není vyloučeno, pak by bylo nanejvýš žádoucí, aby si tvůrce Tvých třetích zubů raději pospíšil. Náš trávicí trakt si sice se sulcem poradí více než dobře, s nerozmělněnými kusy celulózy už to nejspíš tak snadné mít nebude. Ledaže bys pak ze sebe někdy udělal vola, ten na to má rovnou pět žaludků. Ale zase představa jejich adekvátního komplexního naplnění je více než děsivá, tolik nežere ani rusácký gruzovík. Nejlepší cestou tudíž asi bude neustálá intervence za rychlejší výrobu kvalitního karlovarského porculánu u Tvého zubaře. K Tvé pohodě Ti pak může stačit pouze dostatečně nacpaný bachor.

Zdařřř Bůh!

Re: Re: Re: Re: Výročí události, která nám všem spolužákům podstatně změnila život

(Pitrum, 24. 11. 2021 11:47)

.... bavíme se zde o jídle, ale kdybyste věděli, co mne tento problém stál litrů slivovice a jiných kořalek !!!!!
Já sice decentně mluvil o vypadávání, ale ve skutečnosti se jen odhalily krčky a každý zub musel být vyrván násilím .... doma jsem si pak musel vymývat zaschlou krev z kníra .... ještěže mám kořalku v dostatečném množství po ruce.

Něco z historie

(Octav, 3. 11. 2021 14:55)

Včera nejenže jsme si připomněli naše blízké na věčnosti se již nacházející, ale na tento den také připadlo výročí narození jednoho z nejváženějších Čechů. Byl jím generál polní maršál Josef Václav hrabě Radecký z Radče (*2.11.1776).

Bohužel současné dění se točí spíše kolem sic vysoce postavených, leč určitě ne vážených pánů.

Re: Něco z historie

(Pitrum, 4. 11. 2021 10:09)

I my jsme zde dnes vzpomínali. Při pohledu z okna kanceláře na pasoucí se srnky jsme sice nevzpomněli na hraběte Radeckého, ale též na rakouského arcivévodu, a to sice Františka Ferdinanda d'Este. Při pohledu na pasoucí se zvířata jsme vzpomněli na jeho návštěvu v národním parku Yellowstone, klasik to popisuje takto :
"Průvodce, který měl arcivévodu a jeho doprovod očekávat nebyl na místě, a tak pánové plni lovecké vášně - ovšem beze zbraní, neboť v národním parku byl lov pochopitelně zakázán - začali lovit vším, co měli po ruce. Holemi a kameny umlátili šest veverek, skunka a jedno zvíře, které arcivévoda označil za dikobraza."
Akce vhodná k zavzpomínání .... :-D

Re: Re: Něco z historie

(Octav, 4. 11. 2021 15:34)

Pitrume, nějak - a nevím přesně, proč - mám určité pochybnosti o autenticitě této zprávy. Zato mohu místopřísežně prohlásit, že naše kočka (přesně vím, která, ale nemám od ní písemné svolení ke zveřejnění jejího jména) nedávno ulovila strakapouda, potvora jedna. Na druhou stranu ten strakapoud byl taky trumbera, protože nekoukal kolem sebe. Inu, příroda si vybrala svoji daň.

Re: Re: Re: Něco z historie

(Pitrum, 5. 11. 2021 7:16)

Jo, Octave, tu historku jsem poprvé slyšel kdysi na nějakém zámku, včera si ale na ní jako první vzpomněl kolega. Než jsem to sem dal k lepšímu, pro jistotu jsem si to zkusil ověřit a ejhle, našel jsem těch odkazů hned několik, jeden je zde na ukázku : https://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2005/Leden---2005/Lovec-Frantisek-Ferdinand-d%C2%B4Este
Na ty srny by ale klacky nejspíš nestačily.
K dalšímu - my sice kočku nemáme, ale sousedovic kočka před pár dny ulovila potkana a nechala nám ho přede dveřmi. Dali jsme ho hadovi (užovka americká) a to bys koukal, jak se nacpal. To mu vydrží nejméně měsíc. V loni ještě náš pes (teď už není mezi námi) ulovil krtka a zasadil ho do záhonku ... koukali jsme se ženou jako blázni jak mezi petržílkou koukají ze záhonku 2 zadní packy a ocásek. Po vyhrabání to byl ten krtek. Zrovna u nás byla dcera se svým hadem a tak jsme mu krtka předhodili. Ale s těmi packami si had neporadil, museli jsme mu je ustřihnout kleštičkami, pak had krtka spolknul.
Tak to jen tak pro osvěžení při snídani :-D

Re: Re: Re: Re: Něco z historie

(Octav, 5. 11. 2021 14:02)

Tak to my hady nemáme, jenom hadice a ty chlemtají vodu, některé také stlačený vzduch. Výjimkou budiž užovka, která se nám na zahradě zdržela přes noc, pak řekla čau a šla o dům dál. Jinak jsem se ptal koček ohledně eventuálního zveřejňování jmen a ty nekompromisně odmítly s poukazem na unijní pravidla GDPR.

Jak tak koukám, sousedovic kočička se vám chtěla zavděčit a vy jste ji tvrdě odmítli. To není hezké. Teď se může stát, že Ti někdy řekne, že Ti kolem baráku courá myš a že si ji taky más sám chytit.

Co chceš žrát??!

(Sidi, 13. 10. 2021 21:46)

takhle halekala na ušlé pocestné oražená stokilová herdekbaba coby krčmářka v pověstné dětenické krčmě. Kdo by si to nechtěl poslechnout na vlastní uši a zažít na vlstní kůži (každý jsme tak trochu i masochista, že). Na nadšené doporučení kolegy mého ústředního pražského přítele (dále jen ÚPP) jsme tam během jedné mé pravidelné zajížďky vyrazili. Ta záležitost je stará už nějakých dobrých + - patnáct let, krčma byla v provozu teprve pár měsíců, spíš týdnů. Byl všední den, odpoledne a svítilo sluníčko. To si pamatuju. V hospodě prázdno, usadili jsme se na lavice k hrubě opracovanému stolu a prohlíželi si interiér, už tehdy zmršený neskutečným balastem rozvěšeným a rozestavěným, kde se dalo (ten kostlivec v kleci tam ještě nevisel), po pár minutách čekání k našemu stolu zamířila mrzutá hubená ženská v poměrně věrném (tvrdil ÚPP) historizujícím kostýmu, slušně (!) nás pozdravila a lhostejně sdělila, že k jídlu mají jen pečený koleno. Dali jsme si jedno napůl, na středověk poživatelný, ale na 21. století - jak by řekl Polraich - by to chtělo trochu víc lásky. Netuším, jestli mezitím jim to hulvátství zatrhli, nebo jsme chytli druhou partu, které se nechtělo předvádět se, nebo se tam tyhle excesy děly jen o víkendech, už jsem to nezjišťoval. Jediné pozitivum, co jsem tehdy ocenil (+ pěkně opravený zámek i ten pivovar), bylo jednotné stylové nádobí, pálená hlína s okrovou glazurou. Pěkné. I pivo se točilo do korbelů ze stejné keramiky. Jak jsem si teď prohlížel autentické fotky v galerii, kde ty loňské sněhy jsou... Dnes jako všude i tam vládne komerce. Pozor! Nic proti ní nemám. Ještě dodám, že v té době (+-) jsme navštěvovali i jiné podobně obskurní podniky, někde na okraji Prahy byla hospoda ve stylu lovců mamutů, tam se teda architekt vyřádil, ale maso sis musel ugrilovat sám, a což teprv v centru Prahy Planet Hollywood, to byla atrakce světové úrovně. Kdo tam nebyl, jako by v showbussinessu neexistoval. Ještě mám někde schovanou účtenku.
A teď ještě jeden velký díkí vám všem, kteří jste četli můj článek z 8.10. a velkoryse v uvozovkách přehlédli tu strašnou botu, kterou jsem tam vyrobil. Pochopitelně že vím, jaký je rozdíl mezi sgrafitem a graffity, ale nějak sem byl už duchem přítomen jinde, ale u četby deníku PJ.
Tak se mějte a příležitostně: dobrou chuť
starý dobrý Sidi

Re: Co chceš žrát??!

(Pitrum, 14. 10. 2021 8:11)

Jojo, ..."co budeš žrát?", tak to na nás řvala nějaká osoba krátce po příchodu, Takže plus minus stále stejné. Jen tam bylo dost přítmí, takže jen jsem zaznamenal asi 50% obsazenost, ale vzhledem k řevu vnučky jsme hned vypadli. Kostlivce jsem nestačil ani zaznamenat, vnučka nejspíš jo.
Nakonec jsme jedli v jakémsi mlýně asi 10 km vzdáleném (byla festovní doba covidová a snad 90% všech hospod bylo zavřených), a v tom mlýně měli také pávy. Měli, měli, ale teď mám doma ta brka z pavích ocasů ve váze. Nevěřil bych, jak 3 letá holčička dokáže za tak krátkou dobu pávy oškubat. Naštěstí majitelka rezignovaně utrousila, že stejně asi budou pelichat .....Snad nám nenaplivali do jídla :-D

Re: Co chceš žrát??!

(Octav, 14. 10. 2021 11:53)

Pánové, tak o té hospodě jsem již slyšel, ovšem nikdy jsem tam nebyl. Něco podobného, nicméně zdaleka ne až tak drsného, je nebo bývalo v Plzni v místě zvaném Na staré sladovně. Já vám tak nějak nevím, ale asi raději zase zamířím k babkám v Horní Falci. Čoudit se stejně všude může jenom venku, za chvíli bude v hospodě zakázáno i popíjeti pívo. Jen člověk nesmí při parkování zapomenout, že neděle je tam také werktag, neb některé obchody tam ten den mohou míti otevřeno.

Mezi lidem dělným šíří se zvěsti o neblahé cestě prostopášného nejvyššího představitele zemí českých k lihovému deliriu. Tuhle jsme jeli do Vídně a tak jsem se rozhodl, že se tam přeptám. Zjistil jsem, že zmíněné zvěsti se nezakládají na pravdě. Byl jsem ujištěn, že J. V. arcivévoda Karel se naopak těší pevnému zdraví, stále žije velice střídmým a činorodým způsobem života a dostává se mu všeobecné vážnosti a úcty. Má-li nějaký nedostatek, pak jistě ten, že dosud nebyl řádně korunován za krále českého. Nemohu už tedy nadále věřit vrabcům, co si cvrlikají na střeše.

Tak mě napadá, Sidi, víš, jak se slovinsky řekne kouřit? Kadit. Kuřák je kadilec.

Re: Re: Co chceš žrát??!

(Pitrum, 15. 10. 2021 6:26)

... a v Chorvatsku mám nejraději, když hospody nabízejí v menu "hladná piča".

Dodatak jelima

(Pitrum, 12. 10. 2021 14:12)

Znalci polévek asi zbystřili, ale musím je zklamat, jen mi to tak vytanulo na mysli, když jsem si uvědomil, že ke zhodnocení navštívených lokalit, kde jsem uvedl podrobněji jen oblast, kde mi šli tvrdě po peněžence, musím doplnit nějaký dodatek, kde také něco pochválím.
A že také mám co chválit, a to zrovna nedaleko Jičína – zámeček Dětenice.
Pár kilometrů na jih od Jičína jsem navštívil vesnici Dětenice a ta se navždy zapsala do mé paměti. Kdo můžete, až pojedete kolem, návštěvu jednoznačně doporučuji. Ocitli jsme se tam víceméně náhodou, ale když už jsme tam byli, tak jsme si šli zámek prohlédnout. Zrovna začínala prohlídka, a to tzv. „čarodějnická“. Už jsem v životě viděl nespočet historických budov a jednotlivé prohlídky mi v paměti splývají v „dodatak jelima“, ale na čarodějnickou prohlídku v Dětěnicích asi nikdy nezapomenu. Průvodkyně – mladé děvče – byla převlečena na čarodějnici a samotný výklad byl tak vtipný a i pohybově pestrý, že jsem se v životě na zámku tak nepobavil. Pojedete-li kolem, nenechte si to ujít. Pozor – dělají i normální prohlídky. Jejich průběh neznám, ale můžete-li, počkejte si na ti „čarodějnickou“. Nebudete litovat.
V této obci ještě předvádějí středověké rodeo, taktéž velmi povedené, dále je zde středověká restaurace (nebo hospoda) s velmi svéráznými jídly, obsluhou i prostředím (také cenami), ale tu jsme museli rychle opustit, vnučka uvnitř hrůzou začala křičet …..
Takže Octave, i ty zkus Dětenice, parkuje se tam v pohodě.
Čau

Zatím ještě nemám jasno, uvidíme, až kam se to během psaní překulí

(Sidi, 8. 10. 2021 2:35)

Čau.
neděste se předčasně, ba neděste se vůbec, nejdu z vás na poslední chvíli mámit rozumy, koho by z tý squadry stálo za to volit, já mám jasno už poměrně dlouho, tak jsem nechal v obálce tři lístky a prostě jeden poslepu vyberu a děj se vůle boží a ten poletí do urny. (Pro neodbytné zvědavce: součet všech tří stranám přidělených čísel je menší než 50).Teď se cynicky uchechtáváte: pitomeček, jaký s tím dělá štráchy, jako kdyby na tom jeho hlasu nějak záleželo, když už je výsledek dopředu víceméně předurčen. Vím to taky, ale když už prohrát, tak aspoň stylově.
Původně jsem chtěl vtipně zareagovat na poslední dva příspěvky, ale to si nechám až na jindy. Vše totiž jednoznačně převálcoval článek na internetu, jak Tesla musela vyplatit v přepočtu 3 miliardy kč jako odškodné jakémusi za rasistické urážky a sgraffity, které se ve spojitosti s jeho osobou objevily někde ve fabrice na hajzlu. V ten moment mě popadla (snad ne oprávněná !!!) hrůza z nápadu, že by se podobné praxe tady chytl nějaký vypráskaný advokát a nakukal do snědého ouška elementům práce se štítících, jak za pomoci jednoduchého fíglu, tzv. malé domů formou "urob si sám", protože psát v ČR snad umějí všichni, si přijít na nějaké peníze. I kdyby bylo odškodné stotisíckrát menší než u bohaté Tesly, rychle by zrujnovalo státní rozpočet.
Ale pak mě přemítáním nad "záchodovou" problematikou dostihly přece jen veselejší myšlenky. Srovnávací, neboli vzpomínkové, jak jinak. Jo, to když jsme si spokojeně žili v "dvojdomku" a naši jihozápadní hranici pro jistotu hlídali hrdinní pohraničníci z bratrského národa. Jaké to byly tenkrát beztrestně idylické časy, když sis nad hospodským pisoárem mohl přečíst vyrýpaný nápis "Lampasáci = kokoti" a pod tím "Michalovce 163"... Ale pamatuji i jiné případy, tenhle je tuším z Prahy, už odvážnější stran pisatele, který zneužil soukromí kabinky, aby svému dlouho dušenému vzteku dal konečně průchod na vnitřních dveřích nápisem "Česi sú kurvy!" Pozoruhodné je, že pisatel u sebe neměl ani pero, tužku, pastelku, fix, křídu, uhel, ba ani vreckový nožík. Dokonce ta tři slova nenapsal ani vlastní krví. Ta nenávist musela být neskutečná, když posvětila jediný možný zdroj písma..... Ještě jsem vám chtěl napsat, co jsme se spolužákem vyváděli pod dojmem četby jedné notoricky známé pasáže z díla BH, která se odvíjela na dámských záchodcích v podzemí Univerzitní knihovny (zasvěcení už dopředu citují, že), kde byl v kabince nalezen vzkaz i s reakcí na něj: Holky, včera mě jebal černoch!" "A jakýho měl paťáka?" "Aspoň kilovýho!"
A to už vám dnes musí stačit, mějte trochu uznání, koukněte se kolik je hodin, vy si klidně chrníte, ale to vám nezávidím, protože já si jdu číst vánoční dárek, kterej jsem si včera dovezl z Práglu (Pavel Juráček - Deník IV (1974-89), 1234 stran, 555,- kč u Booktooku). A kupte si vlastní, knihy nepůjčuju.

Sidonius Bognerii

Re: Zatím ještě nemám jasno, uvidíme, až kam se to během psaní překulí

(Octav, 12. 10. 2021 11:11)

Sidi, jak patrno, celý svět s velikou pompou směřuje právě tam, kde se objevila inkriminovaná sdělení. O tom, jak to tam silně zapáchá, snad nemůže býti pochyb. Mnohokrát už mi bylo důrazně sděleno, že ty zelené čtverečky jsou vlasně modrá kolečka a tak už jen pokaždé smutně pokývám hlavou.

Má mysl se teď upíná ke Španělům. Při představě, kolik je budou stát emisní povolenky za řádění sopky na Kanárských ostrovech, teď jen pláču a pláču nad jejich osudem.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »